Make your own free website on Tripod.com

Uyarı:

 

*  Mağaracılık ve ilgili tüm etkinlikler yaşamsal risk içeren uğraşlardır. Bu sayfada ve başka kaynaklarda yer alan bilgiler, teknikler ve malzemeler asla kendi başınıza uygulayarak öğrenebileceğiniz şeyler değildir. Deneyimli bir eğitmen yanınızda olmadan bu bilgi, malzeme ve teknikleri uygulamaya çalışmayınız. Yakınınızda bulunan bir dernek, kulüp veya organizasyona başvurarak eğitim almanız önerilmektedir.

 

*  Bu sayfada yer alan tüm makaleler ve bunlardan uygulanmasından doğabilecek kaza, yaralanma ve daha ciddi sonuçlardan çalışma grubu sorumlu tutulamaz. Bu bilgilerin içeriğinden ve geçerliliğinden tamamı ile yazarlar sorumludur. Yer verilen tüm makaleler yazarları/kaynakları belirtilerek kullanılmıştır.

 

*  Bu makalelerin bu sayfada yer almaları tamamı ile bilgilendirme amaçlıdır. Editör veya çalışma gurubu bundan ticari bir kazanç sağlamamaktadır. Buna rağmen herhangi bir telif veya yayın hakkı ihlali durumu ortaya çıkmış ise, sayfada belirtilen adrese bildirir iseniz makale derhal sayfadan kaldırılacaktır.

 

 

Disclaimer:

 

*  Caving and all related outdoor activities carries vital risks. Information, tecniques and equipment that are described in this page or in any other source will NEVER be solely enough for safe practise. NEVER try to practise these information, technique and equipment without the presence of a qualified instructor. We strongly advise you to apply to a club, society or an organization near you to have training.

 

*  Cave Rescue workgroup donot accept any liability on accidents, injuiries or even severe casualties arising from practise of information on these articles.  The content and the validity of these information is the author’s responsibility. Authors/Source of all articles that are placed in this page are given.

 

*  These articles are for information purposes only. Despite the fact that there is no commercial benefit of the editor or the work-group, if there is any copyright violation, please inform to the page’s mail address and the related article will be removed immediately.