Make your own free website on Tripod.com

seyir defteri....

 

*        4 Eylül: Sayfayı yapmaya karar verdim... elimde ne var ne yok hepsini tek folder altına topladım (1 tam günümü aldı)

*        10 Eylül:           Cuma günü sayfaya giriştim... bir kaç çiçek böcek teması sonrası bu sade halde karar kıldım. Her gün bir kaç sayfa olacak...

*        14 Eylül:           OD aradı, pratik yapalım dedi,

*        15 Eylül:           Memo kıçı ile çevirdiği makaleyi yolladı...

*        16 Eylül:           Zeki ve Begüm sayfanın adresini sordular...

*        17 Eylül:           Geçen Cuma sonrası kurtarmaya gittim. (sağolasın arp) haftanın geri kalanı midemdeki mikroplarla ugrasmakla geçti... bi bok yapamadım...

*        19 Eylül:           Oturup OD ve Tokuz ile konuştum, Oktar’a neden kurtarmaya gitmek zorunda kalmayı sevmediğim konusunda ikna edici bir konuşma yaptım.

*        22 Eylül:           Sencer mail atmış. Ender ve Synonym çeviri yapacaz dediler... bakalım görelim. Dinamit makaleler için ok verdi yazar amcam. Yaşam içinde bu şahısla tanışıla..

*        23 Eylül:           Dün biraz edebiyat yaptım. Çeviri işi biraz sarkacak gibi. Başka bi hareket yok.

*        26 Eylül:           Sedyeyi kontrol ettik, sedye bende; bol fırçalı günler beni bekliyor. Makale listesini 3’e böldüm, çok kalabalıklaşıyor. Bülent Abi’nin makalelerini ekledim.

*        03 Ekim:           İki yazı ekledim. Biri Arpat çevirisi. Memo makalen eksik; seninkini ekleyemedim.Çevirmen kardeşler acele ediniz. Tembelliğiniz bana da bulaşıyor...J

*        07 Ekim:           Sedye temizliğinde aşama kaydettim. Sedyemiz-siyah sanıyordum- sanırım açık turuncu rekte imiş... İkinci ve üçüncü katman renkleri alınca ne olacağı belli olmaz tabii. Memo bu arada cansiperane kaybettiğim ilk iki sayfayı da çeviriyor.

*        11 Ekim:           Cumartesi Oral Ülkümen’e danıştık, artık sedyemiz yokmuş. Mehmet’in makalesi bulundu ve eklendi. Bu arada Yıldıray abi çeviriden yılmış; yarıda bırakacam dedi. (EU)

*        17 Ekim:           Bugün ilk reel pratik uygulamayı Osman, Sinan, Hüseyin ve Bülent ile yaptık. İki şey kendini yineledi, uygulamadan ne öğrenmek ne de bildiklerini canlı tutabilmek mümkün. Her haftanın programını REF.0 dan takibederek yazacağım.

*        23 Ekim:           Sonunda metaller ve perlonlarla ilgili makaleler ekledim. Mail grubu çalışıyor.

*        7 Kasım:           Tembellik yapıyoruz, uzun ara verdik sayfaya ve çalışmalara. Bugünkü çalışma ile işin kabası halledilmiş oldu. Bundan sonra pratik uygulamalara kaldı iş.

*        21 Kasım:         Araya bir deprem daha girdi. İlk yardım ve iletişim konusunda bir deneme daha yapmaya karar verdik. Bakalım bakalım, halkımız ne der? J

*        21 Aralık:         Araya iki ip çalışması ve de bir temel ilkyardım kursu girdi. Pratik uygulama sonrası oldukça yararlı olacak bir kurs edindik.

*        01 Mart:           Sayfaya ve kurtarmaya çok uzun bir ara verdim. İş güç meseleleri ve de göçen bilgisayarım nedeni ile. Sayfayı tekrardan geri yüklemek zaman aldı.

*        11 Mart:           Iskenderi kaybettik. Oturup neler yapabileceğimizi konuştuk. Haftasonu uzun zamandır ihmal ettiğimiz pratk çalışmalara tekrar başlama kararı aldık. Bakalım kim ne kadar ne yapmak istiyor...

*        19 Mart:           Uzun bir aradan sonra sayfaya yeni eklemeler yaptım. R.A.M. dinlemek insanı çalışmak konusunda gazlıyormuş...J

*        24 Mart:           Standart bir ip çalışması yaptık.

*        25 Mart:           Ali ve diğer arkadaşlar için çalışmayı tekrarladık. Yeni makaraların hayatı ne kadar kolaylaştırdığını yatay taşıyıcı bir sistemde denedik.