Make your own free website on Tripod.com

AMAÇLAR:

 

1.        Kurtarma ve Mağara Teknikleri konusunda  mümkün olduğunca fazla literatüre ulaşmak, kulübümüz ve ülkemiz şartlarına ve deneyimlerimize uygun kılavuzlar hazırlamak.
Bu amaçla herkesin bu sayfaya ve bu çalışmaya değişik konulardaki makaleleri yazarak/ çevirerek katkıda bulunmasını beklemekteyiz. Bu katkılar bu sayfada bulunan henüz çevirilmemiş makalelerle de olabilir.
2.        Yapılan çalışmaları, öncelikle kulüp içinde ilgili arkadaşlarla paylaşarak yaygınlaştırmak, herkesin temel bir kurtarma bilgisi ve “düşüncesi” sahibi olmasını sağlamak.
Bizim çalışmalarımıza katılarak veya zaman zaman bizlerden bilgi-toplantı isteyerek çalışmanın hangi aşamada olduğunu, yeni hedeflerin neler olacağını ve yapabileceğiniz katkının boyutunu öğrenebilirsiniz.
3.        Değişik disiplinlerden kendi çalışmamız açısından yararlı olabilecek bilgileri edinmek, paylaşmak, yaygınlaştırmak.
Bu işe ilgi duyan uzmanlık sahibi kişilerin bu çalışma içine davet edilmesi konusunda herkesin desteğini beklemekteyiz. Bu uzmanlık dalları doktorluk, ilk yardım uzmanlığı, telsiz amatörleri, media koordinatörleri...vb. dir.

 

4.        Bu çalışmalar sonunda, kulübümüz içinde hem bizlere hem de çevremize yararlı olabilecek bir KURTARMA organizasyon, lojistik, uygulama ve eğitim grubu oluşturmak.

 

Kolları sıvadık. Haydi bakalım...